Co należy do zadań generalnego wykonawcy?

Co należy do zadań generalnego wykonawcy?

Budowa każdego budynku obejmuje szereg prac. Nad ich wykonywaniem osobiście nie musi dzisiaj czuwać żaden inwestor. W jego imieniu kompleksową realizacją inwestycji zajmie się generalny wykonawca inwestycji.

Czym się zajmuje?

Generalny wykonawca inwestycji to na ogół specjalistyczna firma, która zajmuje się kompleksową realizacją prac budowlanych. Co istotne, wykonawca inwestycji zrealizuje wszystkie prace, które związane są z daną budową. Dzięki temu nie konieczności zatrudniania podwykonawców.

Co więcej, generalny wykonawca budowlany zadba o to, aby wszystkie prace odbywały się z projektem i harmonogramem. Generalny wykonawca budowlany dba też o to, aby podczas prac na budowie przestrzegane były przepisy prawa. Wykonawca budowlany może zostać zatrudniony przez każdego inwestora. Generalny wykonawca może zajmować się budową domów jednorodzinnych albo specjalizować się w budownictwie komercyjnym.

Dlaczego warto zatrudnić generalnego wykonawcę?

Generalny wykonawca zadba o to, aby każdy etap prac został wykonany naprawdę solidnie. Dla inwestorów ważne jest to, że wykonawca inwestycji zawsze musi dbać o ich interesy. Dla inwestora korzystanie z kompleksowych usług, jakie świadczy generalny wykonawca jest bardzo korzystne pod wieloma względami. Przede wszystkim inwestor nie musi zbyt wiele czasu spędzać na budowie. Dzięki temu może w pełni poświęcić się wykonywaniu swoich codziennych zawodowych obowiązków. Ma też więcej czasu dla najbliższych.