Jak wysłać paczkę za granicę – poradnik krok po kroku

Jak wysłać paczkę za granicę - poradnik krok po kroku

Przesyłki międzynarodowe to obecnie standardowa usługa niemal każdej firmy kurierskiej (i to zarówno przesyłki lotnicze, jak i morskie lub drogowe). I trudno się temu dziwić, gdyż już od kilku lat cieszą się one bardzo dużą popularnością. Jednak decydując się na taką wysyłkę warto pamiętać o tym, iż różni się ona od przesyłek krajowych – i to w kilku ważnych kwestiach. Jak wygląda nadawanie takiej przesyłki? Oto kilka podstawowych informacji.

Lista przedmiotów zakazanych

Paczka za granicę musi być zgodna z regulaminem konkretnej firmy kurierskiej. Każda z tych firm ustala listę przedmiotów, które są wyłączone z usług kurierskich i nie mogą być nadawane w przesyłkach międzynarodowych. Lista przedmiotów może być bardzo zróżnicowana i uzależniona od wewnętrznych regulacji firmy – najczęściej jest to alkohol, broń, substancje niebezpieczne, narkotyki, pieniądze, dzieła sztuki, żywność. Jednak przed wybraniem danej firmy należy każdorazowo sprawdzić, co znajduje się na takiej liście.

Odpowiedni sposób zapakowania

Paczka za granicę – aby była przyjęta przez kuriera – musi być zapakowana w odpowiedni sposób. W tym przypadku ważne jest zarówno samo opakowanie (solidne i odpowiednio chroniące zawartość), jak i kształt czy rozmiar. Warto pamiętać o tym, iż większość firm kurierskich nalicza dodatkowe opłaty za przesyłki niestandardowe.

Zamawianie kuriera odbierającego paczkę zagraniczną

Ostatnim krokiem wysyłania paczki za granicę jest zamawianie kuriera. W tym celu należy wejść na stronę internetową firmy kurierskiej i wypełnić wszystkie niezbędne pola – rodzaj przesyłki, dane nadawcy i odbiorcy czy dodatkowe usługi. Wszystkie te czynności są niezbędne, aby paczka za granicę dotarła bez żadnych problemów. Finalizacją zamówienia jest dokonanie zapłaty. Następnie kurier odbierze przesyłkę, która wyruszy w dalszą drogę.

Szybka przesyłka międzynarodowa to standard dzisiejszych usług kurierskich. Zamów kuriera za granicę i wysyłaj paczki w niemal każdy zakątek świata.