Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu kawy?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu kawy?

Najczęściej kupujemy kawę w supermarketach i innych sklepach sieciowych, niestety jakość takiej kawy jest o wiele niższa, a co za tym idzie jej smak nie dorównuje prawdziwej kawie speciality. Dlatego zanim udamy się po swoją ulubioną kawę do sklepu, odwiedźmy sklep z kawą, w którym znajdziemy tylko oryginalne i świeżo palone ziarna kawowe, dzięki którym nie tylko smak ale również cały aromat będzie zupełnie inny niż dotychczas.

Czym różni się prawdziwa kawa od tej supermarketu?

Nie da się w jednym zdaniu określić smaku i zapachu kawy, a palarnia kawy w swojej ofercie zawsze będzie miała lepsze produkty, które będą świeższe i prawdziwsze, niż tradycyjna kawa przemysłowa sprzedawana w supermarketach. Pierwszą i najważniejszą różnicą pomiędzy prawdziwą kawą oraz kawą przemysłową, jest z pewnością jej cena.

Kawa przemysłowa jest o wiele tańsza, a jej smak nie dorównuje smakowi kawy naturalnie i świeżo palonej. Wybierając sklep internetowy z kawą, mamy pewność i gwarancję najwyższej jakości ziaren oraz jej świeżości, albowiem kawa typu specialty to najstaranniej wyselekcjonowane ziarna z najlepszych i najnowszych zbiorów.

Kawa przemysłowa ma słabą jakość i gorszy smak

Wybierając tradycyjną kawę przemysłową, płacimy za nią o wiele mniej, nie jest to jednak kawa świeżo palona, jej ziarna zwykle mają już kilka lat, a co za tym idzie jest to o wiele słabsza jakość i gorszej jakości smak. Tylko kawa specialty posiada wysoką jakość i najwyższy smak, albowiem ziarna wypalane są na bieżąco, a zbiór kawy pochodzi z tegorocznych zbiorów.

Kawa specialty jest o wiele droższa, jednak jej smak i zapach nie da się porównać z żadną kawą kupioną w sklepie. Kiedy raz spróbujemy prawdziwej kawy, już nigdy nie sięgniemy po kawę z półki sklepowej.