Pochłaniacze wilgoci dla przemysłu

Pochłaniacze wilgoci dla przemysłu

Produktów, które są wrażliwe na działanie wilgoci jest naprawdę mnóstwo. Doskonałym ich zabezpieczeniem zarówno podczas transportu, jak i magazynowania jest pochłaniacz wilgoci.

Jak chronić produkty przed wilgocią?

Pochłaniacze wilgoci to obecnie bardzo szeroka kategoria produktów. Na rynku dostępne są pochłaniacze w bardzo różnej postaci. Wyjątkowo często wybierany jest pochłaniacz wilgoci w saszetkach. Pochłaniacz w saszetkach usuwa wilgoć z zamkniętych opakowań.

Można zobaczyć go między innymi w pudełkach z nowymi butami. Saszetki to tylko jedna z postaci, w której występuje pochłaniacz. Na rynku dostępny jest też przemysłowy pochłaniacz w postaci kapsułek i granulatu. W ofercie niektórych producentów dostępny jest też przemysłowy pochłaniacz wilgoci kontenerowy.

Jaki jest skład pochłaniaczy wilgoci?

Przemysłowy pochłaniacz może zawierać bardzo różną substancję pochłaniającą wilgoć. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy może być wypełniony żelem krzemionkowym, glinką bentonitową albo sitem molekularnym. Pochłaniacz przemysłowy to produkt o bardzo wszechstronnym wykorzystaniu.

Pochłaniacz przemysłowy może być stosowany w przemyśle elektronicznym, meblarskim, lotniczym, farmaceutycznym, odzieżowym. To tylko kilka branż, w których stosowane są pochłaniacze wilgoci przemysłowe. Wszystkie pochłaniacze przemysłowe niezależnie od postaci są produktami bardzo wysokiej jakości. Są też bezpieczne i można stosować je bez obaw.