Karta zbliżeniowa

Karty plastikowe, to coraz częściej spotykany produkt marketingowy, a także rozwiązanie wielu problemów logistycznych przy prowadzeniu dużej firmy. Karty tego typu mogą znaleźć wiele zastosowań, o których poinformuje nas producent kart plastikowych.

Zastosowanie

Producent kart plastikowych może nam zaoferować choćby karty, które będą stosowane jako identyfikatory. Inne pełnić będą funkcje kart rabatowych czy lojalnościowych. Bardzo chętnie ten rodzaj identyfikacji wykorzystują też instytucje publiczne. Producent kart plastikowych jest w stanie wyprodukować tego typu przedmioty dla szkół, bibliotek czy też komunikacji miejskiej. Pełnią wtedy role identyfikatorów, kart bibliotecznych, czy też wreszcie biletów. Ich fenomen polega na tym, że są nie tylko funkcjonalne, ale też dużo wygodniejsze niż tradycyjne formy identyfikacji.

Zalety

Jedną z największych zalet kart plastikowych jest ich stosunkowo wysoka odporność na zniszczenie. Dotychczas większość identyfikatorów oparta była na papierze, który mógł ulec zniszczeniu na wiele sposobów. Karta nie ulegnie zepsuciu, jeśli wpadnie do wody, czy zostanie nawet zgięta. Często są one bardzo odporne na zarysowania, odkształcenia, czy po prostu uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie jest to produkt stosunkowo niedrogi, jak na zalety, które posiada. Dodatkowo karty umożliwiają szybką identyfikację klienta. Wystarczy przeciągnąć, zbliżyć lub włożyć kartę do czytnika, by uzyskać dostęp do danych klienta. To naprawdę szybki i bezpieczny sposób na odczytywanie wrażliwych danych.