Prywatna opieka medyczna

Przyzwyczailiśmy się do tego, że służba zdrowia jest w pełni państwowa, prawda? Nie do końca. Teoretycznie rzecz biorąc, służba darmowa jest państwowa i wszystko się nam należy z urzędu, ale w praktyce wygląda to oczywiście całkiem inaczej.

Każdy, kto potrzebował pilnej wizyty u specjalisty, a nawet porządnych usług dentystycznych, dobrze wie, że prywatnie wszystko wygląda lepiej i jest bardziej dostępne. Ale żeby prywatny był też szpital? Tak, szpital prywatny Poznań to jak najbardziej realna i w pełni dostępna opcja dla wszystkich potrzebujących.

Jak to działa?

Działanie takich mechanizmów w służbie zdrowia wcale nie jest skomplikowane. Najwygodniejsze są zawsze pakiety medyczne, czyli specjalne ubezpieczenia dodatkowe, w ramach których można liczyć na określone usługi, kiedy zajdzie taka potrzeba. Są to usługi prywatne, ściśle określone i należne w skali, jaką się ją wykupiło. Tu nie ma żadnego proszenia się, ale po prostu jest wykupiona usługa i taka usługa jest świadczona. Nie ma kolejek, zapisów, czekania i żadnej biurokracji. Klinika medyczna staje się normalnym usługodawcą działającym na zasadach rynkowych.

Ważne usługi dodatkowe

Prywatna klinika część rzeczy zaoferuje nam w pakiecie, ale kiedy będzie potrzebne na przykład działanie chirurga, jakaś konkretna interwencja, będzie trzeba ją sfinansować poza pakietem. To też nie jest wielki problem tym bardziej, że często można liczyć na różnego rodzaju dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również można skorzystać z wygodnych systemów ratalnych. Nie warto oszczędzać na zdrowiu, bo bez zdrowia nic innego nie ma wartości.