Przedmioty wyłączone z usług kurierskich – o czym należy pamiętać?

Przedmioty wyłączone z usług kurierskich - o czym należy pamiętać?

Przesyłki międzynarodowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To właśnie ten segment usług kurierskich (i to zarówno przesyłki lotnicze, morskie, kolejowe i drogowe) w ciągu kilku ostatnich lat bardzo się rozwinął.

Taki rozwój sytuacji wynika nie tylko z powodu nawiązywania relacji biznesowych (i wysyłania przesyłek w różne zakątki świata), ale też nadawania coraz większej ilości paczek prywatnych. A klienci korzystają z tego w pełnej okazałości. Jednak nie wszystko można wysłać taką paczką. Istnieje szereg przedmiotów wyłączonych z usług kurierskich. Jak to wygląda w praktyce?

Przedmioty wyłączone z usług kurierskich – zasady

Paczka za granicę (bez względu na to, czy jest to standardowa czy też szybka przesyłka) wymaga przestrzegania zasady o tak zwanych wyłączeniach kurierskich. W tym przypadku istnieją ogólne przepisy, które ściśle określają, jakich przedmiotów nie można wysłać w takiej paczce.

Dodatkowo firmy kurierskie posiadają swoje wewnętrzne regulaminy, w których także istnieją zapisy o konkretnych wyłączeniach. Brak przestrzegania tych przepisów niesie określone konsekwencje – włącznie z komisyjnym zniszczeniem paczki.

Lista zakazanych przedmiotów

Lista przedmiotów wyłączonych z usług kurierskich zawiera przede wszystkim przedmioty niebezpieczne i nielegalne. Dlatego też na tej liście znajduje się przede wszystkim broń, amunicja, materiały łatwopalne, narkotyki, środki psychoaktywne, alkohol, dzieła sztuki, futra czy żywe zwierzęta. Dodatkowo wiele firm nie przyjmuje paczek z zawartością pieniędzy bądź kart płatniczych i kredytowych czy jakichkolwiek kosztownych i bardzo wartościowych przedmiotów.

Dlatego też przed zamówieniem danego kuriera warto zapoznać się z wewnętrznymi przepisami danej firmy. Usługi kurierskie międzynarodowe umożliwiają szybkie i bezpieczne nadanie paczki w niemal dowolny zakątek świata. Zamów kuriera za granicę i wysyłaj tam, gdzie chcesz.