Rodzaje dozowników do mydła

Rodzaje dozowników do mydła

Dozowniki do mydła bezdotykowe w płynie od dawna stanowią integralną część publicznych łazienek i żadna placówka medyczna nie może się obejść bez dozowników do środków dezynfekujących.

Nowoczesne dozowniki do mydła

W ostatnich dziesięcioleciach mydło w płynie z pewnością wyparło swoje tradycyjne odpowiedniki z łazienek publicznych i prywatnych. Nic dziwnego, ponieważ zalety dozownika w porównaniu z konwencjonalną mydelniczką są oczywiste. Przede wszystkim dozowniki do mydła są łatwe w użyciu. Przy minimalnym wysiłku użytkownik bez większego wysiłku otrzymuje ściśle reglamentowaną porcję mydła. Każdy wie, jak nie estetycznie wygląda mydło w kostce rozmoczone w mydelniczce.

Takie mydło nie tylko wygląda nieprzyjemnie, ale także nie nadaje się do użytku. Pojemniki na mydło eliminują ten problem. Dozowniki bezdotykowe ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość cieszą się zasłużoną popularnością. Dostępne są zarówno wandaloodporne dozowniki mydła w płynie wykonane z metalu, jak i z tworzywa ABS. Wybór zależy zwykle od projektu łazienki i budżetu zakupu.

Automatyczne i łokciowe dozowniki do mydła

Dozowniki automatyczne są z pewnością łatwe w obsłudze i cieszą się zasłużoną popularnością. Przy wyposażaniu łazienek dla osób niepełnosprawnych już dawno stały się standardem. Jedyną wadą jest konieczność regularnej wymiany baterii. Istnieją automatyczne dozowniki łazienkowe zarówno w wersji antywandalowej, jak i klasycznej. Dozowniki do mydła w płynie łokciowe, to sprzęt, bez którego żadna nowoczesna placówka medyczna nie może się obejść.

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się dość niedrogie uniwersalne dozowniki łokciowe. Można je stosować zarówno do mydeł w płynie, jak i środków dezynfekujących. Wystarczy ponownie zainstalować pompę dołączoną do urządzenia. Cała operacja zajmie kilka sekund.