Szklarska Poręba o każdej porze roku

Szklarska Poręba o każdej porze roku

Szklarska Poręba położona jest w południowo-wschodniej Polsce, w pobliżu granicy z Czechami i Niemcami, na zboczach góry Szrenica, 440-886 m npm. Współcześnie ośrodek ten jest uznawany za kluczowe centrum turystyki zimowej. Dlatego apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba czy mieszkania na sprzedaż Szklarska Poręba cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów.

Usytuowanie Szklarskiej Poręby

Ośrodek narciarski Szklarska Poręba znajduje się w południowo-wschodniej Polsce, między pasmem górskim Karkonosze, w dolinie rzeki Kamiennej, u podnóża Szrenicy, niedaleko granic niemieckich i czeskich. Miejsce to znane jest od XIV wieku dzięki hucie szkła. Obecnie nie ma zakładów produkcyjnych, ale istnieje wiele możliwości jazdy na nartach. Majestatyczne ośnieżone szczyty, bardzo długie trasy biegnące przez las, zamarznięte wodospady, ciekawe zabytki i niskie ceny przyciągają tysiące turystów z całego świata, a przede wszystkim z Europy.

O każdej porze roku

Wycieczki do Szklarskiej Poręby są popularne o każdej porze roku, ale dla narciarzy najlepszy czas będzie od listopada do kwietnia. Pod koniec sezonu jakość śniegu zapewniają armatki śnieżne. Główną cechą torów jest to, że są one najdłuższe w Polsce. Tutaj przebieg jednej trasy jest równy kilku trasom w innych ośrodkach. Fani wieczorowej i nocnej jazdy na nartach docenią stok narciarski. Ci, którzy preferują narciarstwo biegowe, znajdą w mieście Jakuszyce ponad 100 km tras. Latem popularne są także wędrówki po Karkonoszach. Mieszkania na sprzedaż Szklarska Poręba to doskonała opcja, aby korzystać na codzień z wszytskich atrakcji oferowanych przez ten rejon Polski.