Szklarska Poręba – raj dla narciarzy

Szklarska Poręba - raj dla narciarzy

Jednym z najbardziej znanych polskich ośrodków z dobrze rozwiniętą infrastrukturą narciarską jest Szklarska Poręba. Jest to największy ośrodek narciarski w Sudetach. Prawdopodobnie nie ma innych miejsc tak profesjonalnie przygotowanych dla narciarzy, jak arena narciarska na górze Szrenica (Szklarska Poręba). Dlatego taką popularnością cieszą się nowo wybudowane apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba.

Sprzedaż apartamentów w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba położona jest w południowo-wschodniej Polsce, w pobliżu granicy z Czechami i Niemcami, na zboczach góry Szrenica, 440-886 m npm. Przeszłość miasta związana jest z przemysłem szklarskim i wydobywaniem kamieni szlachetnych. Klimat i krajobraz tego regionu od dawna przyczyniają się do rozwoju aktywnych form rekreacji, dlatego miasto jest ośrodkiem turystyki narciarskiej w Sudetach, a nowe apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba uznawane są za doskonałą inwestycję.

Ośrodki dla narciarzy

Na stokach Szrenicy znajduje się Ski Arena Szrenica – kompleks stoków narciarskich o różnym stopniu trudności, który zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających narciarzy. Główną zaletą i zaletą tego raju dla narciarzy jest czas trwania sezonu zimowego – od listopada do kwietnia, co gwarantują zainstalowane urządzenia do sztucznego naśnieżania. Dla miłośników narciarstwa ciekawe będą też Jakuszyce – są tu wspaniałe trasy o łącznej długości ponad 100 km, które latem służą do wycieczek rowerowych. Wszystko to przyciąga turystów oraz inwestycje. Apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba cieszą się dużym zainteresowaniem. Takie apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba są postrzegane jako idealna inwestycja w rozwój turystyki.