Z poliwęglanu czy szkła? Która szklarnia lepsza?

Z poliwęglanu czy szkła? Która szklarnia lepsza?

Oferowane przez Febe Store (internetowy sklep z produktami do domu) szklarnie z poliwęglanu, to prawdziwy trend wśród osób, które posiadają swój własny zielony skrawek terenu. Pozwalają one na hodowlę ciepłolubnych, bardziej wymagających roślin oraz wzbogacają przydomową posesję. Czy można jednak powiedzieć, że są w jakimś aspekcie lepsze od tradycyjnych, szklanych konstrukcji? Przekonaj się, zapoznając z poniższym tekstem. 

Waga – mobilność konstrukcji 

Nie da się ukryć, że poliwęglan jest o wiele lżejszy od szkła. Dzięki temu wykonana z niego szklarnia, zakupiona w Febe Store, jest mobilna i podatna na zmiany, które zachodzą w obrębie działki. Można ją dowolnie przestawiać, dzięki czemu w niczym nie ogranicza swoich właścicieli. 

Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Akcesoria do ogrodu muszą być wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, o które jest bardzo łatwo, podczas ciężkiej pracy. W przeciwieństwie do szkła poliwęglanowe szklarnie z Febe Store stawią czoła przypadkowym uderzeniom, czy też niesprzyjającym warunkom atmosferycznym. Poliwęglan również, w przeciwieństwie do szkła, nie zbije się, a co za tym idzie – nie zostawi po sobie niebezpiecznych oraz ostrych fragmentów konstrukcji. 

Różnorodne modele i kształty 

Szklarnia z poliwęglanu wyglądająca jak domek, skrzynia, a może regał? Wybór należy już tylko do klientów. Konkretne konstrukcje dobrać można również względem ich wielkości, dzięki czemu będzie się miało pewność, że zmieszczą się na dostępnej powierzchni.