Zamieszkaj w Szklarskiej Porębie

Zamieszkaj w Szklarskiej Porębie

Szklarska położona jest wśród wspaniałych krajobrazów, które natura może tworzyć – wodospady, lasy, góry – wszystko to sprawia, że miejsce to przyciąga co roku tysiące turystów, a nieruchomości na sprzedaż Szklarska Poręba cieszą się dużym zainteresowaniem.

Szklarska Poręba – położenie

Szklarska Poręba to bardzo znany i lubiany przez wielu kurort. Setki turystów wybierają się w to miejsce, aby zobaczyć Perłę Karkonoszy. Być może dlatego apartamenty na sprzedaż Szklarska Poręba cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów. Szklarska Poręba, dawny ośrodek przemysłu szklarskiego, znajduje się między Karkonoszami a Górami Izerskimi, w dolinie rzeki Kamiennej. Dziś jest to największe centrum narciarstwa. Ośrodek jest odpowiedni zarówno dla zawodowych narciarzy i snowboardzistów, jak i początkujących. Ci ostatni nie powinni martwić się faktem, że nie mają jeszcze umiejętności jazdy na nartach – opracowano dla nich specjalne trasy.

Historia i atrakcje Szklarskiej Poręby

Miasto Szklarska Poręba pojawiło się w połowie XIV wieku, kiedy to w tych miejscach powstała produkcja szkła. Po jeździe na nartach można zrelaksować się w przytulnych restauracjach słynących z pysznych dań kuchni krajowej. Ponadto turyści mają do dyspozycji liczne baseny i sauny. To tutaj możesz naprawdę odpocząć i przygotować się na następny dzień aktywnej eksploracji stoków narciarskich. Główną atrakcją tego obszaru są wspaniałe wodospady. Miejscami kulturalnymi i historycznymi, które warto odwiedzić, są kościoły miejskie, dom-muzeum niemieckich pisarzy, bracia Hauptmann, galerie sztuki: Galeria Izerska, Kokon, Korpala, a także Muzeum Mineralogii, które zawiera kolekcję 2000 minerałów, kamieni szlachetnych i dekoracyjnych.