Co to jest kancelaria patentowa?

Co to jest kancelaria patentowa?

Do typowo prawniczych zawodów zaliczamy zawód radcy prawnego, adwokata, sędziego. Są to zawody zaufania publicznego. Takim samym zawodem zaufania publicznego jest ten wykonywany przez rzecznika patentowego. Miejscem jego pracy jest kancelaria patentowa.

Z czym zwrócić się do kancelarii patentowej?

Wszystkie osoby, które potrzebują pomocy w zakresie własności intelektualnej mogą otrzymać ją zwracając się do kancelaria patentowa. Doświadczona kancelaria patentowa świadczy szereg bardzo różnorodnych usług. Bardzo często o pomoc do kancelarii patentowej zgłaszają się wynalazcy, którzy chcą zgłosić swój wynalazek do Urzędu Patentowego RP. Rzecznicy patentowi, którzy z wykształcenia są prawnikami lub absolwentami wydziałów studiów technicznych mogą reprezentować klientów także przed sądami: powszechnym i administracyjnym. Oczywiście mogą występować w tych sądach tylko w sprawach, które dotyczą się w związku z naruszeniem własności intelektualnej.

Kto korzysta z usług?

Z usług kancelarii patentowej mogą skorzystać firmy czy osoby potrzebujące pomocy prawnej, które chcą opatentować wynalazek czy też zastrzec własny znak towarowy. Do kancelarii patentowej mogą zwracać się także osoby fizyczne bądź firmy, które padły ofiarami nieuczciwej konkurencji. W takich sprawach również mogą liczyć na pomoc ze strony kancelarii patentowej i zatrudnionych w niej rzeczników patentowych. Firmy, które decydują się na skorzystanie z usług kancelarii patentowej z reguły współpracują z nią przez kilka lat. Dlatego wybór kancelarii nie może być przypadkowy.