Dlaczego na taras warto użyć desek z drewna egzotycznego?

Dlaczego na taras warto użyć desek z drewna egzotycznego?

Drewniane tarasy cieszą się bardzo dużą popularnością, prezentują się bowiem naprawdę bardzo elegancko. Do ich wykonania mogą zostać wykorzystane bardzo różne gatunki drewna. Obecnie wielu inwestorów wybiera deski egzotyczne. Wykonany z nich taras ma mnóstwo zalet.

Deski egzotyczne: dlaczego warto je wybrać?

Deski egzotyczne charakteryzują się bardzo ciekawą, wyjątkową fakturą oraz niespotykanymi wśród rodzimych gatunków barwami. Deski egzotyczne są też bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Deska egzotyczna jest odporna na działanie wysokiej temperatury. Nie traci swoich właściwości także wtedy, gdy temperatura spada mocno poniżej zera.

Deska egzotyczna jest odporna na grzyby i owady, co znacznie wydłuża jej żywotność. Deska egzotyczna jest bardzo ciepła w dotyku, z przyjemnością można po tarasie chodzić boso, a wykonany z niej taras prezentuje się naprawdę stylowo.

Jaką deskę egzotyczną na taras wybrać?

Deska tarasowa egzotyczna produkowana jest z materiałów sprowadzanych z różnych zakątków świata. W sprzedaży znajduje się deska tarasowa egzotyczna ipe lapacho, bangkirai, massaranduba, garapa, cumaru. Każda deska tarasowa egzotyczna niezależnie od tego, z jakiego gatunku drzewa jest wyprodukowana jest tak samo wytrzymała.

Deska egzotyczna na taras nie musi być impregnowana. Deski tarasowe egzotyczne są wyjątkowo wytrzymałe. Swoje walory użytkowe i wizualne deski tarasowe egzotyczne mogą zachować nawet przez pięćdziesiąt lat. Dodatkowa zaleta: deska egzotyczna na taras pięknie się starzeje.