Dywaniki do Volkswagena Touran: jakie wybrać?

Dywaniki do Volkswagena Touran: jakie wybrać?

Dywaniki samochodowe niektórzy uważają tylko za zbędny gadżet. Jest to jednak drobny element wyposażenia auta, który wpływa na komfort i bezpieczeństwo podróżowania. 

Dlaczego dywaniki do Tourana są potrzebne?

Nie da się uniknąć gromadzenia we wnętrzu samochodu wilgoci. O tym, że jest jej zbyt dużo, świadczy unoszący się nieprzyjemny zapach we wnętrzu auta. Podróż – szczególnie kilkugodzinna – w takich warunkach trudno uznać za komfortową. Przed nadmiarem wilgoci chronią między innymi dywaniki samochodowe. Powinny one być idealnie dobrane do modelu auta, nie mogą się przesuwać i przeszkadzać kierowcy w prowadzeniu samochodu. Dywaniki Touran idealnie pasują nie tylko do tego modelu Volkswagena. Dywaniki Touran mogą kupić również osoby, które wybrały Volkswagena Tiguan. W sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi do wyboru są dwa rodzaje dywaników samochodowych: gumowe i welurowe. Które sprawdzają się lepiej?

Gumowe są funkcjonalne, welurowe – bardziej estetyczne 

Gumowe dywaniki Touran większości właścicieli samochodów tej marki kupuje z myślą o sezonie jesienno-zimowym. Ten typ dywaników bardzo często nazywany jest korytkami. Ich cechą charakterystyczną jest rant, który zapobiega wylaniu się wody. Dywaniki gumowe są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Osad, na który na nich powstaje można spłukać czystą wodą. Są także trwałe. Wiosną większość kierowców zamienia dywaniki gumowe na bardziej estetyczne welurowe. Dywaniki gumowe i welurowe do Volkswagena Touran sprzedawane są w komplecie na przód i tył.