Olej konopny: co warto o nim wiedzieć?

Olej konopny: co warto o nim wiedzieć?

Znanych jest nam obecnie wiele olejów, które zostały wyprodukowane z różnych gatunków roślin. Już od dłuższego czasu w naszym kraju dostępny jest olej konopny. Narosło wokół niego wiele nieporozumień. Olej konopny wzbudza mnóstwo emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Warto więc dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Jaki jest skład oleju konopnego?

Olej konopny produkowany jest z nasion konopi siewnych, a więc takich, które nie zawierają substancji psychoaktywnych. Olej konopny jest produktem, który może być stosowany nie tylko w celach terapeutycznych. Można go używać również do celów kulinarnych.

W kuchni najlepiej sprawdza się olej konopny tłoczony na zimno. Olej tłoczony na zimno zawiera bowiem największą ilość cennych składników. Olej tłoczony na zimno jest bogaty między innymi w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Olej konopny zimnotłoczony zawiera także witaminy (witaminę A, D, E, K) oraz pierwiastki mineralne. Sprawdza się w profilaktyce i leczeniu między innymi układu krążenia i nerwowego.

Jak pozyskiwany jest olej z konopi?

Olej konopny zimnotłoczony może być produkowany zarówno z całych roślin jak też tylko z kwiatostanów. W sprzedaży jest więc dostępny również olej konopny z kwiatów. Oczywiście jest to olej konopny z kwiatów konopi siewnych. Olej konopny sklep oferuje także inne produkty z konopi. Olej konopny cena jest atrakcyjna. Olej konopny właściwości są bardzo cenne. Aby ich nie stracić, należy przechowywać go w chłodnym miejscu.