Wanna stalowa czy akrylowa do łazienki?

Wanna stalowa czy akrylowa do łazienki?

Na rynku możemy znaleźć przede wszystkim wanny akrylowe oraz wannę stalową, a każda z nich wyróżnia się innymi wadami i zaletami. Każdy inaczej postrzega komfort, dlatego dla jednej osoby wanna stalowa będzie wyjątkowo wygodnym i komfortowym urządzeniem do kąpania a ktoś inny stwierdzi, że to właśnie wanna stalowa stanowi najważniejszy komfort kąpieli.

Gdybyśmy chcieli przybliżyć tematykę wanien akrylowych, moglibyśmy powiedzieć, że to produkt bardzo elastyczny i lekki, dzięki czemu producenci mogą tą dowolnie kształtować tego rodzaju wannę łazienkową. Tutaj możemy wyróżnić wanny asymetryczne oraz wannę prostokątną, dzięki czemu możemy postawić na o wiele ciekawszy projekt łazienki.

Jakie zalety ma wanna akrylowa?

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do wyboru akrylowej wanny do zabudowy, poczytaj przykładowy opis producenta, który wskazuje na lekkość materiału, z jakiego jest wykonana wanna, oraz doskonałe właściwości izolacyjne. Wanna akrylowa jest gładka i przyjemna dla skóry, z trudem osadzają się na niej bakterie, a po nalaniu gorącej wody długo utrzymuje jej ciepło. Jedyną wadą wanny akrylowej jest jej delikatność, o wiele łatwiej można ją zarysować bądź uszkodzić.

Jakie zalety ma wanna stalowa?

Wbrew pozorom wanna stalowa również ma swoje zalety, podobnie jak w przypadku akrylu można z niej stworzyć wiele kształtów oraz różnorodnych rozmiarów, dodatkowo wanna wykonana ze stali jest bardzo wytrzymała i potrafi przetrwać naprawdę wiele pokoleń. Wanna stalowa jest bardzo ciężka to dla jednych może być wadą a dla innych zaletą. Wybierając wanny sklep warto obejrzeć wszystkie dostępne modele wanien, dopiero po zapoznaniu się z wszystkimi wadami i zaletami najkorzystniej jest wybrać opcję dogodną dla swojej łazienki.