Wózki dla dzieci

Wózki dla dzieci to dzisiaj szeroka grupa produktów, które dość istotnie się między sobą różnią. Producenci prześcigają się wręcz w kolejnych pomysłach i rozwiązaniach. Zanim więc udamy się do sklepu, aby kupić wózek dla swojej pociechy, warto wiedzieć, czym charakteryzuje się naprawdę dobry wózek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Niezależnie od tego, czy kupujemy wózek dla niemowlaka, czy trzylatka bezpieczeństwo jest elementem najważniejszym. Warto zwrócić uwagę na stelaż, który nie może być uszkodzony. Pod naciskiem rodzica wózek nie może przechylać się w żadną ze stron. Efekt taki nie może pojawiać się również wówczas, gdy powiesimy na wózku torbę. Wózek, który nie jest stabilny jest bardzo niebezpieczny i nigdy nie powinien być używany. W przypadku spacerówki istotnym elementem są pasy, które zapewniają dziecku ochronę przed wypadnięciem. Jeśli chodzi o gondolę, duże znaczenie ma amortyzacja, która chroni malucha przed wstrząsami. Bezpieczne wózki dla dzieci można dzisiaj kupić w każdym dobrym sklepie.

Wygodny dla rodzica

Często ten aspekt pomija się. Tymczasem wózek, który źle się prowadzi stanie się zmorą rodziców. Zanim więc kupimy wózek dobrze jest sprawdzić, czy można go bez trudu prowadzić nawet jedną ręką. Przyda się także pojemny koszyk, w którym umieścić można zakupy, picie dla malucha czy pieluchy na zmianę. Koniecznie trzeba przyjrzeć się długości rączki. Dobrze, jeśli uchwyt jest regulowany. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku niskich bądź bardzo wysokich rodziców. Jednocześnie uchwyt powinien być wykonany z materiału, które nie obciera i nie odparza. Wózki dla dzieci muszą zapewniać komfort również maluchowi.