Deski tarasowe z drewna egzotycznego

Deski tarasowe z drewna egzotycznego

Do wykończenia tarasu bardzo chętnie wykorzystywane są drewniane deski. Osobom, którym zależy na tym, aby ich taras był wytrzymały i odznaczał się pięknym wyglądem, polecić można deski tarasowe egzotyczne.

Deski tarasowe egzotyczne: jakie mają cechy?

Deski tarasowe egzotyczne doskonale nadają się do wykończenia posadzki na tarasie, gdyż są bardzo odporne na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Deski tarasowe egzotyczne są przede wszystkim bardzo odporne na wodę i wilgoć. Ponadto deska tarasowa egzotyczna jest odporna nie tylko na wysoką, ale także na bardzo niską temperaturę.

Deska tarasowa egzotyczna jest odporna również na działanie grzybów i szkodników drewna. W efekcie deska egzotyczna jest wyjątkowo wytrzymała. Żywotność tarasu wykonane z desek egzotycznych obliczana jest średnio na 50 lat. Deska tarasowa egzotyczna nie musi też być olejowana.

Z jakich gatunków można kupić deski egzotyczne?

Deski egzotyczne produkowane są z bardzo różnych gatunków drzew. W sprzedaży dostępne są deski egzotyczne z drzewa massaranduba, bangkiri, cumaru, ipe lapacho, garapa. Deski egzotyczne massarabnduba doskonale nadają się do zbudowania tarasu w sąsiedztwie oczka wodnego.

Dla osób, którym marzy się jasny taras, odpowiednia będzie deska egzotyczna na taras z drewna garapa. Bogatym usłojeniem i ciekawą barwą charakteryzuje się deska egzotyczna na taras wykonana z cumaru. Bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale także na niesprzyjające warunki pogodowe będzie taras wykonany z desek z drewna ipe lapacho.