Olej konopny: właściwości i zastosowanie

Olej konopny: właściwości i zastosowanie

Olej konopny jest jednym z olejów pochodzenia roślinnego. Pozyskuje się go z konopi, ale należy bardzo wyraźnie podkreślić, że olej konopny nie ma w swoim składzie marihuany. Olej konopny to produkt dopuszczony do sprzedaży. Jest całkowicie legalny.

Jakie są właściwości oleju konopnego?

Olej konopny właściwości są naprawdę bardzo duże. To zasługa tego, że jest on bogaty w wiele cennych składników. Oczywiście największe właściwości ma olej konopny tłoczony na zimno. Olej tłoczony na zimno dostarcza między innymi kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 3.

Olej konopny tłoczony na zimno jest również bogaty w witaminę A, witaminy z grupy B. Zawiera także witaminę D, E, K oraz magnez, fitosterole i komplet aminokwasów. Olej konopny zimnotłoczony charakteryzuje się bardzo niską temperaturą dymienia. Oznacza to, że olej konopny zimnotłoczony nie nadaje się do smażenia.

Olej z kwiatostanów lub całych roślin

Olej konopny może być wytwarzany z całych nasion lub tylko z kwiatostanów. Okazało się, że olej konopny z kwiatów działa zdecydowanie silniej niż ten pierwszy, zawiera bowiem więcej cennych substancji. Olej konopny z kwiatów ma szerokie spektrum lecznicze. Olej konopny sklep internetowy oferuje wysokiej jakości olej. Olej konopny cena jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

Olej konopny właściwości terapeutyczne zawdzięcza między innymi obecności roślinnych kannabidoidów.  Mimo to jest bezpieczny i nie wywołuje uzależnienia.