Taras z desek z drewna egzotycznego

Taras z desek z drewna egzotycznego

Deski tarasowe produkowane są z bardzo różnego surowca. Do tych, które obecnie wybierane są naprawdę bardzo często zalicza się deski tarasowe egzotyczne. Ich popularność nie jest przypadkowa. Deski tarasowe egzotyczne mają bowiem wiele zalet.

Deski tarasowe egzotyczne: największe zalety

Drewno egzotyczne, z którego powstają deski tarasowe charakteryzuje się dużą gęstością i bardzo dużym stopniem twardości. Dzięki temu deski tarasowe egzotyczne są odporne na ścieranie i inne uszkodzenia powstające na skutek eksploatacji. Deska egzotyczna jest też bardzo odporna na zmienne warunki atmosferyczne.

Deska egzotyczna nie traci swoich właściwości ani pod wpływem wysokiej, ani niskiej temperatury. Negatywnego wpływu nie wywiera na nią także deszcz i śnieg. Deska egzotyczna nie nagrzewa się od słońca, po tarasie da się chodzić boso nawet wtedy, gdy przez większą część dnia padają na niego promienie słoneczne.

Jakie deski egzotyczne na taras wybrać?

Deska egzotyczna na taras wyjątkowo często produkowana jest z gatunków drzew rosnących w Ameryce Środkowej i Południowej. Deska egzotyczna na taras może być wyprodukowana z garapa, ipe lapacho, cumaru, massaranduba. W sprzedaży dostępna jest też deska egzotyczna na taras z drzew rosnących w Azji. Jest to deska tarasowa egzotyczna bangkiri.

Wszystkie deski egzotyczne charakteryzują się piękną, ciekawą barwą. Deski egzotyczne są też wyjątkowo żywotne. Odpowiednio pielęgnowana deska tarasowa egzotyczna może służyć nawet pięćdziesiąt lat. Deska egzotyczna na taras to połączenie jakości i pięknego wyglądu.