Jakie wózki znajdziemy w sklepach?

Jakie wózki znajdziemy w sklepach?

Wózki dziecięce to szeroka kategoria produktów, które naprawdę istotnie się między sobą różnią. Producenci oferują rodzicom szeroki wybór wózków dziecięcych w różnych cenach, z różnych materiałów, a także o różnych możliwościach. Zobaczmy, jakie wózki dziecięce znajdziemy obecnie w sklepach.

Główne rodzaje wózków dziecięcych

Zaczniemy od podstawowej kwestii, czyli tego, co proponują producenci. W większości sklepów z wózkami znajdziemy:

  • wózki dziecięce spacerowe;
  • wózki dziecięce głębokie;
  • wózki dziecięce 2w1;
  • wózki dziecięce 3w1.

Do tego dochodzą wózki biegowe, czyli takie, które przystosowane są do biegania, a także wózki na więcej niż jedno dziecko. 

Wózki dziecięce 3w1

To najbardziej ciekawy rodzajów wózków dziecięcych, jakie obecnie można znaleźć w sprzedaży. Wykonane są tak, aby służymy od narodzin malucha do mniej więcej trzeciego roku życia. Wózek 3w1 sprawdza się zarówno jako wózek głęboki, jak i jako spacerówka. Do tego może być wykorzystywany również jako fotelik samochodowy w grupie wagowej 0+. Takie wózki to świetny zakup. Przez mniej więcej trzy lata nie musimy się martwić kupnem kolejnego. 

Wózki dziecięce spacerowe

Są to wózki dla dzieci, które przeznaczone są dla maluchów potrafiących siedzieć. Wózki dziecięce spacerowe dzieli się na wózki zabudowane oraz lekkie wózki typu parasolka. Te pierwsze charakteryzują się bardzo stabilną konstrukcją. Mają również większe kółka i siedzisko. Jeśli lubimy chodzić z dzieckiem na długie spacery, taki wózek spacerowy będzie lepszym wyborem. Tych, których ten temat zainteresował odsyłamy do naszego innego artykułu.