Wózki dla dzieci: co kupić?

Wózki dla dzieci: co kupić?

Każdy, kto zdecydował się na posiadanie dziecka musi kupić odpowiedni wózek dla swojego malucha. Na szczęście dzisiaj wybór wózków dla dzieci jest tak duży, że każdy bez trudu znajdzie model idealnie odpowiadający indywidualnym potrzebom. Zobaczmy, jakie rozwiązania oferują dzisiaj producenci wózków dziecięcych.

Wózki dziecięce: najważniejsze rodzaje

W dobrze zaopatrzonych sklepach znajdziemy:

  • wózki dziecięce 3w1;
  • wózki dziecięce 2w1;
  • wózki dziecięce spacerowe;
  • wózki dziecięce głębokie.

Do tego wielu sprzedawców decyduje się oferować swoim klientom na przykład wózki biegowe, a także wózki, w których można jednocześnie przewozić więcej niż jedno dziecko.

Wózki dziecięce spacerowe

Jeśli maluch umie już siedzieć, w kręgu zainteresowań powinny znaleźć się wózki dziecięce spacerowe. Wyróżnia się dwa podstawowe ich rodzaje: wózki zabudowane oraz lekkie typu parasolka. Te pierwsze są solidniejsze, a jednocześnie zapewniają większy komfort maluchowi.

Wózki dziecięce biegowe

Wózki dziecięce do joggingu to propozycja dla rodziców aktywnych, którzy nie chcą rezygnować ani z biegania, ani ze spędzania czasu z pociechą. Takie wózki mają trzy koła, opływowy kształt i zawieszenie, które jest amortyzowane. Do tego dochodzą naprawdę duże koła, przez co takim wózkiem manewruje się naprawdę prostu. Uwaga: wózki biegowe są naprawdę bezpieczne.

Wózki dziecięce to szeroka kategoria produktów. Jeśli interesuje Cię ten temat, zachęcamy do lektury naszego innego artykułu, w który również omawiane są wózki dla dzieci.